The Ordinary Bilgilendirme


The Ordinary Türkiye - Bilgilendirme


AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution - The Ordinary 


Pandemi nedeni ile yaşanan ürün farklılaşma sorunlarına verilen cevaplar!


The ordinary markası üreticisi Deciem tarafından yapılan açıklamada, üretilen ürünlerin içeriklerinde pandemi dönemi nedeni ile tedarik sıkıntıları nedeni ile değişimler yaşanmaktadır. Bu değişim ürünlerin içeriğinde kullanılan meyve özlerinin farklılığı, ambalaj, şişe ve hatta kapaklara kadar yansımıştır. 

Ürünlerin bu şekilde farklılıklar göstermesi üretim aşamasında yaşanan tedarik sorunu nedeni oluşmaktadır. Ürünlerin kalitesi ve etkisinde her hangi bir değişiklik yaşanmamıştır. 


Ürünlerin orijinal olması ve/veya olmaması gibi sorulara sadece ürünlerin tedarik edildiği noktalar ile cevap bulabilirsiniz. Ürünler eğer Deciem online retail network kanalı üzerinden tedarik edildi ise, ürünler orijinaldir. Bunun dışında ürünler ile iglili her hangi bir geri dönüşüm ve bilgilendirme imkansızdır. 


IG Kozmetik olarak ürünleri nereden temin etmekteyiz?


Ürünlerimizi İngiltere üzerinden temin ederek Türkiye`ye getirmekteyiz. Ürünlerin tedariği sadece deciem online retail network üzerinden yapılmaktadır. Ürünlerin faturaları ve tedarikçi firma bilgileri ile kayıt altına alınmaktadır.


Batch Kod ne işe yarar?

Bir ürünün izlenebilirliğinin temelidir.

Parti numarası, herhangi bir birincil ambalaj (kavanozlar, tüpler, şişeler… formülle temas halinde) ve ikincil ambalajlarda (karton kutular…) zorunludur. Yalnızca bir özel dağıtım sağlanmıştır: eğer pratik nedenlerden ötürü, bir kozmetik ürünün küçültülmüş boyutları (çoğu zaman makyaj) nedeniyle bu kurala uymak mümkün değilse, ikincil ambalaj üzerinde numarayı göstermeye yetkilidir. Tüpün kıvrımında, kavanozun dibinde, şişenin tepesinde olabileceği için bunun için düzenli bir yer yoktur… ama bir yerlerde olmalı.

Batch Kod ile ürünün orijinalliği anlaşılır mı?

Bazı batch code listeleme sitelerine eğer üretici firma batch code listesini verirse üretim aşaması ile ilgili bilgilere bu siteler üzerinden erişebilinir. Üretici firma bu bilgileri vermez ise her hangi bir sorgulama yapılamamaktadır. Bu üretimin bulunduğu lokasyona göre değişiklik göstermektedir.


İzleyiniz.

 


Farklı soru ve bilgilendirme için lütfen bizlerle iletişim halinde kalınız.